14 gruodžio 15, Pirmadienis 21:33

Ar sportuojant vartoti maisto papildus sportui?

Jūsų įvertinimas
(3 įvertino)

Maisto papildai sportui ypač paplitęs reiškinys, keliantis ypač daug diskusijų. Vieni mano, kad tai savęs žalojimas, kiti – kad tai puiki priemonė pagreitinti sporto rezultatus, dar kitiems sportavimas be maisto papildų neįsivaizduojamas. Visos šios nuomonės turi tiesos, bet nei viena nėra 100 procentų teisinga.

 

Maisto papildai sportuojantiems iš tiesų turi ir neigiamų savybių. Didžiausi jų trūkumai pasireiškia tuomet, jei papildai sportui vartojami netinkamai, o įprasta mityba nustojama rūpintis. Tokiu atveju vietoje didesnio jėgų antplūdžio juntamas silpnumas, prastėja ir imuninė sistema. Todėl jei siekiate vartoti maisto papildus sportui – pasikonsultuokite bent su savo treneriu, nors rekomenduojama kreiptis į sporto gydytojus, kurie šioje srityje yra itin patyrę ir gali tikrai naudingai pakonsultuoti.

Tiems, kurie mano, kad sporto papildai sportui yra puiki priemonė pagerinti rezultatus, pritaria turbūt daugelis sportuojančių. Iš tiesų maisto papildų savybės padeda pagerinti sporto rezultatus su mažesnėmis pastangomis, leidžia lengviau suderinti sportą ir savo kasdienį gyvenimą bei apsaugo nuo galimų sveikatos pavojų. Be abejo, vis tiek išlieka rizika netinkamai besimaitinantiems persitempti, susigadinti sveikatą, todėl aklai pasitikėti maisto papildais nederėtų, verta įvertinti kiekvieną specialisto patarimą, išgirstą ar perskaitytą faktą.

Manantiems, kad sportas be maisto papildų neįmanomas dauguma linktų nepritarti ir tuoj pat ima prieštarauti, bet iš tiesų, apsidarius aplink, labai sunku rasti sportininką, siekiantį bent kiek aukštesnių rezultatų, kuris nevartotų maisto papildų. Be abejo, sportas, ypač neprofesionalus, tikrai įmanomas be maisto papildų, tačiau realiai labai didelis procentas sportuojančių vartoja maisto papildus sportui ir šį faktą keičia kitu – maisto papildai sportui yra neatsiejami nuo sportininkų.

Kuriai pusei pritarti Jums, galite atsakyti tik Jūs pats, tačiau rekomenduojame maisto papildus vartoti saikingai, pasitariant su specialistais. Taip pat labai svarbu atsižvelgti į savo maisto produktų racioną, mitybos įpročius, sutrikimus, jei tokių yra, o esant bent menkiausiai nuojautai, kad maisto papildai netinka ar sukelia neigiamą organizmo reakciją – apsilankyti pas šeimos ar sporto gydytoją, taip galėsite išvengti rimtų problemų.

Rimtas problemas sukelia daugiau ne patys maisto papildai sportui, o žmonės, kurie netinkamai juos vartoja ar nekreipia dėmesio į šalutinius poveikius. Tik labai retu atveju maisto papildai būna nekokybiški ir tik kartais pasitaiko taip, kad papildai tiesiog netinkamai žmogui. Visa tai labai greitai paaiškėja ir tereikia nutraukti jų vartojimą, bet dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui dėl to, kad gaila išmesti ar atiduoti papildus, už kuriuos sumokėti pinigai, žmonės nenori nustoti vartoti, tikisi, kad viskas pasikeis. Deja, toks požiūris neretai dar labiau paplonina piniginę siekiant atstatyti imuninę sistemą, pašalinti sukeltus neigiamus dalykus, sveikatos sutrikimus ir pan.

Kuomet neigiamas šalutinis poveikis jau panaikintas ir specialistas tai patvirtina, galima rinktis kitus maisto papildus. Be abejo, jei Jūs maitinatės tinkamai, galite apsieiti ir be maisto papildų, tačiau atsižvelgiant į daugumą, greičiausiai Jums taip pat reikalingi maisto papildai sportui. Taigi, kuomet išsirenkate naujus papildus, nepirkite jų didelio kiekio iš karto, pradžioje išmėginkite ar jie Jums yra tinkami, ar nesukelia neigiamos organizmo reakcijos, nepasireiškia aprašytas ar neaprašytas šalutinis poveikis. Jei viskas gerai, galite pradėti drąsiau naudoti naujus išsirinktus maisto papildus sportui. Be to, apie kokybiškus maisto papildus dažniausiai galite išgirsti sporto klubuose, kur patyrę sportininkai mielai dalinasi savo žiniomis, patyrimais, tad nepabūkite ir paklauskite seniau sportuojančių savo kolegų.

 

Skaitytas: 8423 kart.

SkyGym video

Rėmėjai

Pažintys, merginos, flirtas

Pažintys, merginos, flirtas

Draugai

© 2018 m. Sporto klubas „SkyGym“. Visos teisės ginamos.